
Wiedza i Życie 11/2006

W numerze m.in.:
Fotoreportaż
Szczyty fotografii; Magdalena Nowicka
Astronomia
Supergęste tajemnice; Weronika Śliwa
Medycyna
Cena wzroku; Małgorzata T. Załoga
Socjologia
Fabryka dostępnych mózgów; Janek Sowa
Technika
Granice poznania; Bolesław Orłowski
Społeczeństwo
Patriotyczna historia Polski; Jerzy Besala
Internet
Pomocne biurko; Dorota Gut

Czy wyższe podatki i solidne „siatki” bezpieczeństwa socjalnego są sprzeczne z gospodarką rynkową? Jednym z wielkich wyzwań zrównoważonego rozwoju jest jednoczesne zaspokajanie dwóch pragnień społeczeństwa: życia w...

Dlaczego chrześcijanie i konserwatyści powinni pogodzić się z teorią ewolucji. Według sondażu przeprowadzonego w 2005 roku w Stanach Zjednoczonych przez Pew Research Center, 70% ewangelicznych chrześcijan wierzy, że istoty żywe...

O problemach w komunikowaniu się pracowników serwisu z użytkownikami komputerów krążą legendy. W tych opowieściach jest sporo prawdy.

Przez wiele lat nie zwracano na niego uwagi. Później był mielony i traktowany cyjankiem. Dopiero niedawno go doceniono i zdobył szturmem jubilerski rynek.

Kalendarium
Grudzień
10
W 1901 r. po raz pierwszy przyznano Nagrody Nobla.

Warto przeczytać
Lubimy myśleć o sobie jako o istotach wyjątkowych - ale czy naprawdę coś różni nas od zwierząt? Przecież nasza biologia jest taka sama. W oryginalnej i intrygującej podróży po świecie ziemskiego życia Adam Rutherford bada rozmaite cechy, które uznawano niegdyś za wyłącznie ludzkie, wykazując, że wcale takimi nie są.