Strona główna

Ciekawe aplikacje na smartfon

Numer 11/2020
Shutterstock

REPLAIO to możliwość słuchania radia internetowego w streamingu. Ponad 30 tys. stacji uporządkowanych jest pod kątem gatunków, języków i krajów, a także jakości streamingu. W apce dostępna jest większość stacji nadających „w powietrzu” w całej Polsce, ale także wiele stacji regionalnych. Wersja płatna (14,99 zł za dożywotnią licencję) wyłącza reklamy. Polecamy melomanom chcącym zgłębiać niszowe gatunki muzyki. W darmowym pakiecie radiobudzik, który puści ulubioną stację o określonej godzinie, gwarantując udany początek dnia.

GOOGLE ARTS & CULTURE to prawdziwa skarbnica wiedzy o sztuce. Wirtualne zwiedzanie muzeów i kolekcji, w tym tak znakomitych jak wiedeńskie Kunsthistorisches Museum, Tate czy Rijksmuseum. Rozpoznawanie dzieł sztuki na zdjęciach, zanurzanie się we wnętrzach zabytków, puzzle na podstawie znanych obrazów... Dodatkowo można zrobić sobie selfie i sprawdzić, w którym muzeum znajduje się portret naszego sobowtóra!

MAPA TURYSTYCZNA to niezbędne wyposażenie każdego, kto wybiera się na polskie szlaki. Pokazuje nasze miejsce na mapie fizycznej lub satelitarnej, określa odległość i czas przejścia trasy. W wersji płatnej (7,98 zł na miesiąc lub abonament roczny 34,99 zł) możliwość ściągnięcia map offline, zapamiętywanie tras i brak reklam. Autorzy obiecują w przyszłości także wersję rowerową.

***

Jakub Chabik, informatyk, menedżer, wykładowca na Politechnice Poznańskiej. Od ćwierćwiecza zarządza wdrożeniami w sektorze nowoczesnych technologii.

01.11.2020 Numer 11/2020

Czytaj także

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną