Strona główna

Ciekawe aplikacje na smartfon

Numer 1/2021
Shutterstock
Open Food Factsmateriały prasowe Open Food Facts
Polamateriały prasowe Pola
Fitatumateriały prasowe Fitatu

OPEN FOOD FACTS – apka pozwalająca ocenić w prostej skali A–E, jak zdrowe jest jedzenie. Wskazuje także ewentualne alergeny zawarte w każdym produkcie. Korzysta z bazy o tej samej nazwie, która zasilana jest danymi przez społeczność internautów. Nie sieje żywieniowej paniki („wszystkie E to trucizny!”) i nie zniechęca reklamami, co nie o każdej apce da się powiedzieć.

POLA – za pomocą tej apki dowiemy się, do jakiego stopnia dany produkt jest polski. Po zeskanowaniu kodu paskowego otrzymujemy informacje, czy wytwórca działa w Polsce, czy w naszym kraju prowadzi badania, jaki jest udział polskiego kapitału. Aplikacja bezpłatna, ale można wspierać jej rozwój dobrowolnymi datkami.

FITATU – rozbudowany kalkulator kalorii. Wybieramy posiłki, produkty, wielkość porcji i planujemy nasze menu. Dodajemy aktywność fizyczną – jeśli ją podejmujemy. Apka wylicza naszą normę i podpowiada, czy jemy za dużo, czy za mało. Sugeruje także zróżnicowane przepisy na potrawy. W wersji premium (39,99 zł na rok) pozwala m.in. tworzyć listy zakupowe i nie wyświetla reklam.

***

Jakub Chabik, informatyk, menedżer, wykładowca na Politechnice Gdańskiej. Od ćwierćwiecza zarządza wdrożeniami w sektorze nowoczesnych technologii.

01.01.2021 Numer 1/2021

Czytaj także

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną