technika
dodano: 2016-01-14
Jak o energii i odnawialnych źródłach energii to tylko z Targami Kielce

Rosnące koszty energii, pogłębiające się zmiany klimatu i wyczerpujące się zasoby paliw kopalnych to mocne podstawy do rozmów przedsiębiorców i specjalistów. Dobrym miejscem, w którym wymiana doświadczeń i wiedzy może się odbywać swobodnie są targi. W ciągu dwóch dni, od 30 do 31 marca, w Targach Kielce odbędą się XIX Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XIV Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia.

– Możemy powiedzieć, że targi ENEX i ENEX Nowa Energia spotykają się z pozytywną opinią branży. – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targów Kielce. – Krajowe i zagraniczne firmy co roku pokazują na targach swoje nowości. Ale targi to nie tylko sprzęt. Wartością jest merytoryczna strona wydarzenia i konferencje, które dostarczają bogatą wiedzę i podpowiadają przedsiębiorcom, jak efektywnie działać w branży energetycznej.


Przekrój branży w jednym miejscu

W ubiegłej edycji targów swoją ofertę produktów i usług na ponad 1400 metrach kwadratowych wystawy przedstawiło 100 firm z Polski i świata. Targi gościły wystawców z czterech krajów. Stoiska targowe wypełnia każdego roku nowoczesny sprzęt związany z odnawialnymi źródłami energii, wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją energii oraz eksploatacją urządzeń energetycznych i modernizacją już istniejących. Cuda techniki - maszyny oraz urządzenia energetyczne i elektroenergetyczne, najnowsze technologie armatury sieciowej, kolektorów słonecznych, pieców opalanych drewnem czy kotłowni opalanych biomasą – to wszystko będzie można zobaczyć również podczas zbliżających się targów.ENEX i ENEX Nowa Energia są okazją do nawiązania efektywnych relacji biznesowych.  Przedsiębiorcy i specjaliści zajmujący się biopaliwami, energią jądrową, wodną, wiatrową, automatyką, nowymi technologiami i innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie energetyki mogą w jednym miejscu znaleźć potencjalnych klientów oraz podejrzeć co robi konkurencja.

Dobre miejsce, dobry czas

Targi ENEX i ENEX Nowa Energia bazują na latach doświadczeń i targowej specjalizacji kieleckiego ośrodka. Dzięki temu organizatorzy wiedzą jak szybko i skutecznie reagować na potrzeby wystawców i zwiedzających. Podczas wielokrotnych rozmów z wystawcami widać pozytywny odbiór targów przez branże.

-  W tych targach urzeka nas atmosfera ze strony organizatorów – od zgłoszenia aż do ostatnich chwil pobytu na targach. Cały czas czujemy, ze jesteśmy w dobrych rękach. W tym roku warto podkreślić niesamowitą frekwencję, bardzo dobrze zdefiniowany profil klienta i naprawdę konkretne rozmowy. Na pewno pojawimy się za rok – już po raz kolejny! – tak podsumował udział w minionej edycji Jarosław Brzozowski, kierownik działu marketingu firmy OBR ORAM.

Targi poruszają również bardzo aktualną tematykę, która spędza sen z powiek wielu naukowców, przedsiębiorców i ekologów. Poziom morza, ocieplenie powierzchni i górnej części oceanu, gazy cieplarniane i temperatura na lądach przyczyniły się do pobicia rekordu średnich temperatur w 2014 roku. Odnotowano tego roku również intensywne topnienie lodowców i wzrost częstotliwości występowania burz tropikalnych. Takie wnioski wynikają z dorocznego raportu State of the Climate opublikowanego przez Amerykańskie Towarzystwo Meteorologiczne. Wyniki raportu oparte są na sprawozdaniach 413 niezależnych naukowców z 58 krajów. Wszystkie te zjawiska negatywnie wpływają na klimat, to z kolei jest przyczyną poszukiwania alternatywnych sposobów na produkcję energii, która nie będzie szkodliwa dla i tak już doświadczanego środowiska.Kieleckie spotkania z energią

ENEX i ENEX Nowa Energia to również szereg spotkań i konferencji, podczas których specjaliści i eksperci z branży odnoszą się do problemów lub omawiają aktualną sytuację na rynku energetyki i odnawialnych źródeł energii. Merytoryka tych spotkań jest wartościowym elementem udziału w targach zarówno dla wystawców, jak i zwiedzających. Każdego roku targi odwiedza ponad 6 tysięcy ludzi, z czego ponad tysiąc korzysta z konferencyjne oferty proponowanej przez organizatorów. Znane są już pierwsze tematy jakie będą poruszane w Targach Kielce.

Forum Pomp Ciepła

Z badań rynku wynika, że na terenie całej Unii Europejskiej sprzedano w 2014 roku 1,7 mln pomp ciepła. W Polsce sprzedano ich dokładnie 2308, co porównując z wynikiem 2119 osiągniętym w roku 2013, sugeruje wzrost zainteresowania tym rozwiązaniem. Na arenie międzynarodowej awansowaliśmy na czwarte miejsce w rankingu sprzedaży gruntowych pomp ciepła.

Trudna sytuacja wokół sektora OZE, determinowana niejasnym systemem wsparcia i zapleczem prawnym nie hamuje rozwoju rynku w Polsce. Jednak dobra sytuacja Polski w branży pomp ciepła nie przychodzi łatwo. Zmagamy się z wieloma barierami swobodnego rozwoju tego rynku. Ograniczają go przede wszystkim ciągle jeszcze za wysokie koszty inwestycyjne, wysokie ceny energii elektrycznej i ograniczone systemy wsparcia technologii ze strony Państwa. Sam postęp technologiczny w branży tych urządzeń jest jednak bardzo duży.  By za nim nadążyć instalatorzy odczuwają konieczność szkoleń, czy kursów. Inwestorzy równocześnie stają przed trudnymi wyborami producentów urządzeń, czy wykonawców instalacji. Często, osoba zdecydowana na inwestycję w pompę ciepła jest w stanie zapłacić sporo, by zapewnić sobie urządzenie wysokiej klasy oraz wysoką jakość wykonania. Który producent jest jednak odpowiedni i najlepszy? Na jakie parametry zwracać uwagę? Co powinno wzbudzić naszą czujność przy wyborze instalatora?

Na większość z tych pytań będzie można znaleźć odpowiedź podczas IX Ogólnopolskiego Forum Pomp Ciepła, 30 marca, w ramach pierwszego dnia Forum Technologicznego organizowanego po raz kolejny w trakcie Targów ENEX i ENEX Nowa Energia. Inicjatorem Forum Technologicznego jest Redakcja GLOBEnergia.Fotowoltaika też ma swoje miejsce

Firmy zajmujące się montażem pomp ciepła spotykają się często z pytaniem o fotowoltaikę, czyli słoneczne elektrownie na dachach.  Słonce okazuje się genialnym surowcem energetycznym, bo świeci zupełnie za darmo. Jak podaje GLOBEnergia, aby pokryć światowe zapotrzebowanie na prąd wystarczyłyby moduły o powierzchni 450x450 km. Sytuacja na rynku fotowoltaiki jest bardzo dobra. Ustawy z OZE oferujące wsparcie finansowe, wiele dodatkowych programów finansowania inwestycji, a do tego malejące ceny komponentów do instalacji fotowoltaicznych przyczyniają się do coraz większego zainteresowania tą technologią.

Według danych GLOBEnergia w ciągu 7 lat ceny modułów PV spadły o 80 procent. Czy trend spadkowy się utrzyma? Konstrukcje i falowniki to towary, które nie tanieją szybko. Największy potencjał do spadku cen mają moduły fotowoltaiczne. Wszystko jednak zależy od ograniczeń spadku cen nałożonych przez komisję Europejską, mowa o cłach antydumpingowych. Określają one minimalne ceny, po których produkty fotowoltaiczne pochodzące z Chin mogą być sprzedawane na rynku europejskim.

Z punktu widzenia inwestora, im niższe koszty inwestycyjne tym lepie i łatwiej inwestować w takie systemy. Nie można jednak zapomnieć o szerokim wachlarzu dostępnych programów finansujących i pomagających w takich inwestycjach.

Forum Technologiczne redakcji GLOBEnergia, które odbędzie się podczas targów ENEX i ENEX Nowa Energia od 30 do 31 marca to odpowiedź na potrzebę znalezienia odpowiednich fachowców i doświadczonych ekspertów od instalacji odnawialnych źródeł energii. W drugim dniu forum będzie miało miejsce VII Forum Fotowoltaiczne SOLAR+.

Przez dwa dni eksperci będą czuwać w ramach Pasażu Energetycznego, gdzie zainteresowani mogą zadawać pytania i prosić o porady jak efektywnie wykorzystać odnawialne źródła energii.Ekologia obok energetyki

Równolegle z tematyką energetyki, odnawialnych źródeł energii w Targach Kielce odbędzie się spotkanie omawiające zagadnienia związane z ekologią, gospodarką odpadami i ochroną środowiska. Już po raz siedemnasty przedsiębiorcy, specjaliści z branży spotykają się na Międzynarodowych Targach Ochrony  Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

- EKOTECH daje firmom okazję do pokazania swojej oferty – innowacyjnej i nowatorskiej. Ubiegłoroczna edycja targów pokazała, że wydarzenie ma ogromny potencjał. – mówił Marcin Musiał, menadżer targów. – Gościliśmy 62 firmy z Norwegii, Włoch, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Polski. Dotychczasowe zadowolenie wystawców, liczne relacje biznesowe, które nawiązały się dzięki tym targom, pozwalają wnioskować, że wydarzenie cieszy się uznaniem w branży.

Uzupełnieniem firmowych ofert oraz nowoczesnych technologią są konferencje zebrane w programie EKO-FORUM.  Znane są już pierwsze tematy forum. Będzie można posłuchać między innymi o „Nowoczesnej gospodarce odpadami w gminie”, „Demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji”, o czym powiedzą więcej Wydział Zarządzania Usługami Komunalnymi Urzędu Miasta Kielce oraz Polskie Stowarzyszenie Stacja Demontażu Pojazdów EKO-AUTO.

Dbając o interesy przedsiębiorców

Częste zmiany w prawie ochrony środowiska oraz brak jednoznacznej interpretacji przepisów przysparza przedsiębiorcom wielu problemów i naraża ich na dotkliwe kary finansowe. Wspólnie z firmą SEKA S.A., Targi Kielce organizują konferencję poświęconą tematyce ochrony środowiska. Skierowane są one w głównej mierze do przedsiębiorców.  Na targach EKOTECH 2016 usłyszeć będzie można o obowiązkach przedsiębiorców w świetle znowelizowanych przepisów ochrony środowiska i gospodarki odpadami oraz o kontrolach WIOŚ  i radach jak przygotować się do kontroli.

Zapraszamy do Targów Kielce na XIX Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XIV Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia 30-31 marca 2016!

 

Drukuj »
Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.
Aktualne numery
10/2020
09/2020
Kalendarium
Październik
22
W 1964 r. kanadyjski komitet parlamentarny wybrał, spośród 2 600 zgłoszonych na konkurs propozycji, obecny wzór flagi Kanady.
Warto przeczytać
Sztuczna inteligencja to kolejna publikacja wydana wz oksfordzkiej serii „Krótkie Wprowadzenie”, która w zwięzły i przystępny sposób prezentuje wybrane zagadnienia.

WSPÓŁPRACUJEMY
Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

dodano: 2016-01-14
Jak o energii i odnawialnych źródłach energii to tylko z Targami Kielce

Rosnące koszty energii, pogłębiające się zmiany klimatu i wyczerpujące się zasoby paliw kopalnych to mocne podstawy do rozmów przedsiębiorców i specjalistów. Dobrym miejscem, w którym wymiana doświadczeń i wiedzy może się odbywać swobodnie są targi. W ciągu dwóch dni, od 30 do 31 marca, w Targach Kielce odbędą się XIX Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XIV Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia.

– Możemy powiedzieć, że targi ENEX i ENEX Nowa Energia spotykają się z pozytywną opinią branży. – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targów Kielce. – Krajowe i zagraniczne firmy co roku pokazują na targach swoje nowości. Ale targi to nie tylko sprzęt. Wartością jest merytoryczna strona wydarzenia i konferencje, które dostarczają bogatą wiedzę i podpowiadają przedsiębiorcom, jak efektywnie działać w branży energetycznej.


Przekrój branży w jednym miejscu

W ubiegłej edycji targów swoją ofertę produktów i usług na ponad 1400 metrach kwadratowych wystawy przedstawiło 100 firm z Polski i świata. Targi gościły wystawców z czterech krajów. Stoiska targowe wypełnia każdego roku nowoczesny sprzęt związany z odnawialnymi źródłami energii, wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją energii oraz eksploatacją urządzeń energetycznych i modernizacją już istniejących. Cuda techniki - maszyny oraz urządzenia energetyczne i elektroenergetyczne, najnowsze technologie armatury sieciowej, kolektorów słonecznych, pieców opalanych drewnem czy kotłowni opalanych biomasą – to wszystko będzie można zobaczyć również podczas zbliżających się targów.ENEX i ENEX Nowa Energia są okazją do nawiązania efektywnych relacji biznesowych.  Przedsiębiorcy i specjaliści zajmujący się biopaliwami, energią jądrową, wodną, wiatrową, automatyką, nowymi technologiami i innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie energetyki mogą w jednym miejscu znaleźć potencjalnych klientów oraz podejrzeć co robi konkurencja.

Dobre miejsce, dobry czas

Targi ENEX i ENEX Nowa Energia bazują na latach doświadczeń i targowej specjalizacji kieleckiego ośrodka. Dzięki temu organizatorzy wiedzą jak szybko i skutecznie reagować na potrzeby wystawców i zwiedzających. Podczas wielokrotnych rozmów z wystawcami widać pozytywny odbiór targów przez branże.

-  W tych targach urzeka nas atmosfera ze strony organizatorów – od zgłoszenia aż do ostatnich chwil pobytu na targach. Cały czas czujemy, ze jesteśmy w dobrych rękach. W tym roku warto podkreślić niesamowitą frekwencję, bardzo dobrze zdefiniowany profil klienta i naprawdę konkretne rozmowy. Na pewno pojawimy się za rok – już po raz kolejny! – tak podsumował udział w minionej edycji Jarosław Brzozowski, kierownik działu marketingu firmy OBR ORAM.

Targi poruszają również bardzo aktualną tematykę, która spędza sen z powiek wielu naukowców, przedsiębiorców i ekologów. Poziom morza, ocieplenie powierzchni i górnej części oceanu, gazy cieplarniane i temperatura na lądach przyczyniły się do pobicia rekordu średnich temperatur w 2014 roku. Odnotowano tego roku również intensywne topnienie lodowców i wzrost częstotliwości występowania burz tropikalnych. Takie wnioski wynikają z dorocznego raportu State of the Climate opublikowanego przez Amerykańskie Towarzystwo Meteorologiczne. Wyniki raportu oparte są na sprawozdaniach 413 niezależnych naukowców z 58 krajów. Wszystkie te zjawiska negatywnie wpływają na klimat, to z kolei jest przyczyną poszukiwania alternatywnych sposobów na produkcję energii, która nie będzie szkodliwa dla i tak już doświadczanego środowiska.Kieleckie spotkania z energią

ENEX i ENEX Nowa Energia to również szereg spotkań i konferencji, podczas których specjaliści i eksperci z branży odnoszą się do problemów lub omawiają aktualną sytuację na rynku energetyki i odnawialnych źródeł energii. Merytoryka tych spotkań jest wartościowym elementem udziału w targach zarówno dla wystawców, jak i zwiedzających. Każdego roku targi odwiedza ponad 6 tysięcy ludzi, z czego ponad tysiąc korzysta z konferencyjne oferty proponowanej przez organizatorów. Znane są już pierwsze tematy jakie będą poruszane w Targach Kielce.

Forum Pomp Ciepła

Z badań rynku wynika, że na terenie całej Unii Europejskiej sprzedano w 2014 roku 1,7 mln pomp ciepła. W Polsce sprzedano ich dokładnie 2308, co porównując z wynikiem 2119 osiągniętym w roku 2013, sugeruje wzrost zainteresowania tym rozwiązaniem. Na arenie międzynarodowej awansowaliśmy na czwarte miejsce w rankingu sprzedaży gruntowych pomp ciepła.

Trudna sytuacja wokół sektora OZE, determinowana niejasnym systemem wsparcia i zapleczem prawnym nie hamuje rozwoju rynku w Polsce. Jednak dobra sytuacja Polski w branży pomp ciepła nie przychodzi łatwo. Zmagamy się z wieloma barierami swobodnego rozwoju tego rynku. Ograniczają go przede wszystkim ciągle jeszcze za wysokie koszty inwestycyjne, wysokie ceny energii elektrycznej i ograniczone systemy wsparcia technologii ze strony Państwa. Sam postęp technologiczny w branży tych urządzeń jest jednak bardzo duży.  By za nim nadążyć instalatorzy odczuwają konieczność szkoleń, czy kursów. Inwestorzy równocześnie stają przed trudnymi wyborami producentów urządzeń, czy wykonawców instalacji. Często, osoba zdecydowana na inwestycję w pompę ciepła jest w stanie zapłacić sporo, by zapewnić sobie urządzenie wysokiej klasy oraz wysoką jakość wykonania. Który producent jest jednak odpowiedni i najlepszy? Na jakie parametry zwracać uwagę? Co powinno wzbudzić naszą czujność przy wyborze instalatora?

Na większość z tych pytań będzie można znaleźć odpowiedź podczas IX Ogólnopolskiego Forum Pomp Ciepła, 30 marca, w ramach pierwszego dnia Forum Technologicznego organizowanego po raz kolejny w trakcie Targów ENEX i ENEX Nowa Energia. Inicjatorem Forum Technologicznego jest Redakcja GLOBEnergia.Fotowoltaika też ma swoje miejsce

Firmy zajmujące się montażem pomp ciepła spotykają się często z pytaniem o fotowoltaikę, czyli słoneczne elektrownie na dachach.  Słonce okazuje się genialnym surowcem energetycznym, bo świeci zupełnie za darmo. Jak podaje GLOBEnergia, aby pokryć światowe zapotrzebowanie na prąd wystarczyłyby moduły o powierzchni 450x450 km. Sytuacja na rynku fotowoltaiki jest bardzo dobra. Ustawy z OZE oferujące wsparcie finansowe, wiele dodatkowych programów finansowania inwestycji, a do tego malejące ceny komponentów do instalacji fotowoltaicznych przyczyniają się do coraz większego zainteresowania tą technologią.

Według danych GLOBEnergia w ciągu 7 lat ceny modułów PV spadły o 80 procent. Czy trend spadkowy się utrzyma? Konstrukcje i falowniki to towary, które nie tanieją szybko. Największy potencjał do spadku cen mają moduły fotowoltaiczne. Wszystko jednak zależy od ograniczeń spadku cen nałożonych przez komisję Europejską, mowa o cłach antydumpingowych. Określają one minimalne ceny, po których produkty fotowoltaiczne pochodzące z Chin mogą być sprzedawane na rynku europejskim.

Z punktu widzenia inwestora, im niższe koszty inwestycyjne tym lepie i łatwiej inwestować w takie systemy. Nie można jednak zapomnieć o szerokim wachlarzu dostępnych programów finansujących i pomagających w takich inwestycjach.

Forum Technologiczne redakcji GLOBEnergia, które odbędzie się podczas targów ENEX i ENEX Nowa Energia od 30 do 31 marca to odpowiedź na potrzebę znalezienia odpowiednich fachowców i doświadczonych ekspertów od instalacji odnawialnych źródeł energii. W drugim dniu forum będzie miało miejsce VII Forum Fotowoltaiczne SOLAR+.

Przez dwa dni eksperci będą czuwać w ramach Pasażu Energetycznego, gdzie zainteresowani mogą zadawać pytania i prosić o porady jak efektywnie wykorzystać odnawialne źródła energii.Ekologia obok energetyki

Równolegle z tematyką energetyki, odnawialnych źródeł energii w Targach Kielce odbędzie się spotkanie omawiające zagadnienia związane z ekologią, gospodarką odpadami i ochroną środowiska. Już po raz siedemnasty przedsiębiorcy, specjaliści z branży spotykają się na Międzynarodowych Targach Ochrony  Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

- EKOTECH daje firmom okazję do pokazania swojej oferty – innowacyjnej i nowatorskiej. Ubiegłoroczna edycja targów pokazała, że wydarzenie ma ogromny potencjał. – mówił Marcin Musiał, menadżer targów. – Gościliśmy 62 firmy z Norwegii, Włoch, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Polski. Dotychczasowe zadowolenie wystawców, liczne relacje biznesowe, które nawiązały się dzięki tym targom, pozwalają wnioskować, że wydarzenie cieszy się uznaniem w branży.

Uzupełnieniem firmowych ofert oraz nowoczesnych technologią są konferencje zebrane w programie EKO-FORUM.  Znane są już pierwsze tematy forum. Będzie można posłuchać między innymi o „Nowoczesnej gospodarce odpadami w gminie”, „Demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji”, o czym powiedzą więcej Wydział Zarządzania Usługami Komunalnymi Urzędu Miasta Kielce oraz Polskie Stowarzyszenie Stacja Demontażu Pojazdów EKO-AUTO.

Dbając o interesy przedsiębiorców

Częste zmiany w prawie ochrony środowiska oraz brak jednoznacznej interpretacji przepisów przysparza przedsiębiorcom wielu problemów i naraża ich na dotkliwe kary finansowe. Wspólnie z firmą SEKA S.A., Targi Kielce organizują konferencję poświęconą tematyce ochrony środowiska. Skierowane są one w głównej mierze do przedsiębiorców.  Na targach EKOTECH 2016 usłyszeć będzie można o obowiązkach przedsiębiorców w świetle znowelizowanych przepisów ochrony środowiska i gospodarki odpadami oraz o kontrolach WIOŚ  i radach jak przygotować się do kontroli.

Zapraszamy do Targów Kielce na XIX Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XIV Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia 30-31 marca 2016!