Człowiek

Wizyta domowa: środa, 12 maja

Shutterstock
Rodziny biologiczne, rodziny adopcyjne, rodziny zastępcze... Co zrobić, żeby każde dziecko było bezpieczne i kochane? Jak mądrze pomagać rodzicom? Na spotkanie wokół książki „Tu jest teraz Twój Dom” zapraszają Wydawnictwo Czarne i Stowarzyszenie „Nasz Bocian”.

Ponad siedemdziesiąt tysięcy polskich dzieci objętych jest pieczą zastępczą. Mieszkają w domach dziecka i rodzinach zastępczych. Większość nie ma szans na znalezienie prawdziwego domu – są za duże, mają zbyt wiele problemów zdrowotnych, ich biologiczni rodzice nie zostali pozbawieni praw rodzicielskich. A nawet jeśli dojdzie do adopcji, nie zawsze jest to historia z happy endem. Rodzina adopcyjna mierzy się z wyzwaniami, które osobom z zewnątrz trudno sobie wyobrazić. Nie wszystkim udaje się ten ciężar udźwignąć.

Marta Wroniszewska słucha historii adoptowanych dzieci – dziś już dorosłych – oraz rodziców adopcyjnych, rodzin zastępczych i dawnych wychowanków domów dziecka, zmagających się z codziennością, do której nikt ich nie przygotował. Rozmawia z osobami poszukującymi swoich biologicznych rodziców, matkami, które utraciły prawa rodzicielskie, wreszcie pracownikami instytucji i działaczami społecznymi. Osobiste dramaty przeplatają się z problemami niewydolnego systemu. I choć w tej historii jest wiele głosów, najdonośniej wybrzmiewa ten, którego zwykle nie słychać – głos dzieci.

____________________________________________

termin: środa, 12 maja, godz. 18
link do wydarzenia: https://www.facebook.com/Stowarzyszenie.Nasz.Bocian (transmisja)

Czytaj także

Reklama
Reklama