Środowisko

Nauka puka do drzwi: wtorek, 1 czerwca

Shutterstock
Jak ludzie mają mieszkać w mieście, by miało to sens dla wszystkich gatunków? Na to pytanie odpowiadać będą jutro prof. Andrzej Elżanowski, Andżelika Gackowska i Paweł Pstrokoński, goście Muzeum Warszawy i Centrum Interpretacji Zabytku.

Podejmujemy próbę zbadania społecznej tożsamości nieludzkich mieszkańców Warszawy. Nasze relacje ludzi ze zwierzętami oraz ich rolę i status w społeczeństwie przedstawiamy za pomocą pięciu kategorii: okazy, towar, siła robocza, towarzysze, sąsiedzi – piszą organizatorzy o wystawie »Zwierzęta w Warszawie. Tropem relacji«, której towarzyszy spotkanie zatytułowane „5000 gatunków. Kim są mieszkańcy Warszawy?”.

Na podstawie świadectw z różnych epok pokazujemy, jak zmieniał się nasz stosunek do zwierząt. Jej celem jest zabranie głosu w obronie miejskiej przyrody i zmiana sposobu myślenia o zwierzętach jako mieszkańcach Warszawy”.

Prof. Andrzej Elżanowski jest zoologiem, paleontologiem i bioetykiem związanym z wydziałem Antropozoologii Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego. Andżelika Gackowska jest zastępczynią Dyrektora Lasów Miejskich Warszawa. Paweł Pstrokoński to ornitolog i popularyzator wiedzy o przyrodzie, autor książki „Wszystkie okna dla okówek” (wyd. Czarne, 2021). Dyskusję poprowadzi Marta Żakowska z Muzeum Warszawy i Magazynu Miasta.

____________________________________________

termin: wtorek, 1 czerwca, godz. 18.30
link do wydarzenia: https://www.facebook.com/muzeum.warszawy

Czytaj także

Reklama
Reklama