Technologia

Szpiegowanie w jakości HD

Jak Polacy się szpiegują

Numer 5/2021
Dziś ­minikamerę można umieścić w przedmiotach codziennego użytku i mieć pewność, że nie zostanie zauważona. Dziś ­minikamerę można umieścić w przedmiotach codziennego użytku i mieć pewność, że nie zostanie zauważona. Indigo
Podsłuch w gniazdku, kamera w długopisie i dyktafon wielkości guzika – to sprzęty, po które sięgamy coraz chętniej. Nie tylko polska polityka podsłuchami stoi.
II wojna światowa to szybki rozwój technologii, w tym kamery Microdot.Polaris/East News II wojna światowa to szybki rozwój technologii, w tym kamery Microdot.

W morzu newsów o podsłuchanych politykach, urzędnikach i prezesach państwowych spółek znika nam z oczu cichy bohater tych wszystkich sensacyjnych historii: niepozorne, mieszczące się w kieszeni marynarki narzędzie, które już nieraz odwracało bieg historii – dyktafon. Dawniej nagrywał dźwięk na kasetę (stąd określenie „afera taśmowa”), miał kilkanaście centymetrów długości i szerokości i bardziej przypominał magnetofon. Dziś to urządzenie wielkości pendrive’a z miejscem na kartę SD o pojemności większej niż twardy dysk komputera w redakcji „Gazety Wyborczej” w czasach afery Rywina.

28.04.2021 Numer 5/2021

Czytaj także