Technologia

Hologramy: droga do zagłady?

Hologramy: kosztowna rewolucja i droga do zagłady?

Numer 8/2021
Kolacja przy jednym stole z bliskimi oddalonymi o... 600 km? Hologramy to umożliwiają. Kolacja przy jednym stole z bliskimi oddalonymi o... 600 km? Hologramy to umożliwiają. Indigo
Dzięki dynamicznie rozwijającej się technologii spotkamy bliskich z drugiego końca globu, obejrzymy koncert zmarłej gwiazdy i poddamy się skutecznej jak nigdy operacji serca. Ale jaką zapłacimy za to cenę?
Dzięki technologii hologramowej raper Tupac zaśpiewał na scenie... po 16 latach od śmierci.Getty Images Dzięki technologii hologramowej raper Tupac zaśpiewał na scenie... po 16 latach od śmierci.

Najpierw powstały dwa prawdziwe budynki – z betonu, drewna i blachy. Jeden w Londynie, drugi w Edynburgu. W obu nad wejściami powieszono najprawdziwsze szyldy: Two Hearts Pizzeria (ang. Pizzeria Dwóch Serc). Potem do lokalu zaproszono prawdziwych gości. Posadzono przy stole, podano talerze, sztućce i serwetki. A później w Londynie i Edynburgu wyświetlono przed nimi hologramy w jakości 4K, przedstawiające inne prawdziwe osoby, siedzące w siostrzanej pizzerii oddalonej o 650 km. Reakcje? Szok, niedowierzanie, a potem uśmiech, radość.

01.08.2021 Numer 8/2021

Czytaj także